Opinie mieszkańców


„Jeżeli ktoś lubi spokój, przyrodę i czyste powietrze oraz sąsiadów, ale w pewnej odległości, to Pąchy są idealnym miejscem. Obecnie jestem na emeryturze i spędzam w Pąchach ponad połowę mojego czasu. Dużo wypoczywam na świeżym powietrzu wśród pięknych lasów sosnowych. Sądzę, że wybrałem optymalne miejsce dla siebie, urokliwe i bezpieczne.”

  • Zygmunt Witort – właściciel działki

„Wybierając działkę w Pąchach zwracałam szczególną uwagę na tutejsze czyste lasy oraz bliskość jezior. Duże znaczenie miała też niewielka odległość od autostrady, dzięki której moje dzieci mogą łatwo i szybko przyjeżdżać do mnie na weekendy oraz pobyty wakacyjne. Sama mam zamiar zamieszkać tu na stałe. Dlaczego? Po prostu, lubię rozległe lasy, absolutną ciszę i oczywiście – wycieczki piesze i rowerowe. Chętni mogą tu również zbierać grzyby i wędkować. To świetny pomysł na spędzanie czasu z dziećmi. Z uwagi na to, że – tak jak wspominałam – mam zamiar zamieszkać w Pąchach na stałe – byłabym zadowolona, gdyby jeszcze kilku pogodnych emerytów wybrało to miejsce na resztę życia.”

  • Anna Morkowska – właścicielka działki

  • Rozmowa z Państwem Aliną Zeyland McKeown i Peter’em Seal:

Pochodzi Pan z Wielkiej Brytanii. Dlaczego zainteresował się Pan zakupem ziemi właśnie w Wielkopolsce, w otoczeniu obszaru Natura 2000? Jakie funkcje dla Pana i Pana bliskich pełni posiadłość w Osadzie Pąchy? Czy zamierza Pan mieszkać w Osadzie Pąchy na stałe, czy też jest to miejsce pod rekreację?

PS: Wzrastałem w środowisku wiejskim, w bliskim kontakcie z naturą i po wielu latach „miejskiego” aktywnego życia zawsze chciałem wrócić do życia z dała od zgiełku cywilizacyjnego. Gdy ze względów osobistych podjąłem decyzje, by zamieszkać w Polsce, Pąchy pojawiły się przypadkowo jako jedna z opcji. Już po pierwszej wizycie i podróży wśród pięknych jesiennych lasów wiedziałem, że to miejsce dla mnie: bliskość dzikich ptaków i wielu wspaniałych zwierząt, okolica usłana dywanami grzybów i jagód, i CISZA, cisza która uderza po przyjeździe i wyjściu z samochodu, po prostu cisza i spokój. Z uwagi na sytuację rodzinną moich bliskich Pąchy są naszym miejscem weekendowo-wakacyjnym, ale w przyszłości chciałbym tu osiąść na stałe.

Będąc w Pąchach, w jaki sposób korzysta Pani z uroków zielonej okolicy? Jakie atrakcje gwarantuje to miejsce?

AZM: Spacery, jeziora, konie i przemili sąsiedzi. Przejażdżki rowerowe i obserwowanie mieszkańców lasu. Biwakowanie i nieograniczony plac zabaw dla dzieci, możliwość zarówno aktywnego wypoczynku na lądzie i wodzie (pływanie, kajaki), jak i spokojnego leniuchowania pod drzewem, np. na hamaku, wśród śpiewu ptaków i szumu drzew.

Pana zdaniem, dla jakich osób Osada Pąchy to dobre miejsce pod budowę domu rekreacyjnego lub mieszkalnego?

PS: To miejsce dla  każdego dla kogo bliskość natury i przyrody, oraz spokój to synonimy komfortu. Dla obcokrajowców z zachodniej Europy to niewątpliwie również obszar atrakcyjny ekonomicznie.

  • Dziękujemy za rozmowę.

FILM o Osadzie Pąchy: